Ankara Kombi Tesisat
Ankara Kombi Tesisat

Yenimahalle Tesisatçısı

Yenimahalle Tesisatçısı

Yenimahalle Tesisatçısı Firması

Yenimahalle tesisatçısı firması olarak tesisat ile ilgili meydana gelen tüm problemleriniz anlık olarak giderilir. Gündelik hayatta su kaçağı gibi tesisat problemleri sıkça meydana gelebilmektedir. Bu durumun meydana gelmesi insanlar adına oldukça sinir bozucu bir durumdur.

Tesisat ile alakalı problemlerin meydana gelmesinin ardından evler içerisinde istenmeyen durumlar da beraberinde gelmektedir. Özellikle de su kaçağı gibi bir durumun meydana gelmesinin ardından ortalık resmen göl halini alabilmektedir. Bunun için de ne kadar erken harekete geçilirse eğer o kadar iyidir. Aksi durumda su baskınına maruz kalan ortamlar içerisinde pek çok eşyanın hasar görmesi kaçınılmazdır.

Eğer evinizde su kaçağı durumu meydana gelir ise çok fazla vakit kaybetmeden bu alanda uzman olan kişilere danışmanız gerekecektir. Çünkü böyle bir durumla karşı karşıya kalmanızın ardından kaybedeceğiniz her dakika sizin aleyhinize işleyecektir.

Bu problemin meydana gelmesinin ardından hızlı bir şekilde önlem almak sizin için daha iyi olacaktır. Anlık olarak kaçağın tespit edilmesi ve gereken işlemlerin yapılması gerekir. Böylelikle de çok fazla hasar meydana gelmeden sizler de su kaçağı probleminin hızlı bir biçimde sona ermesini sağlayabilirsiniz.

su kaçağı neden meydana gelir?

Su kaçağı neden olur sorusunun yanıtını pek çok kişi gibi sizler de merak ediyor olabilirsiniz. Eğer su tesisatında belirli arızalar meydana gelir ise su kaçağı sorununun meydana gelmesi söz konusu olmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde zaman kaybetmemeli ve hemen ilgili yerlere ulaşarak sorunun çözümüne gitmeniz gerekmektedir.

Su kaçağına neden olan arızaların öncelikli olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Çünkü nasıl bir işlem uygulanacağı da arızanın tespit edilmesi ardından mümkün hale gelmektedir. Bu kapsamda su kaçağına neden olabilen arıza sebepleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Zaman içerisinde tesisat borularının yıpranması ve ardından çürümesi
  2. Tesisat boruları seçimi yapılırken kaliteli malzeme kullanmak yerine kalitesiz boruların tercih edilmesi
  3. Zaman içerisinde derz aralarının açılması ve su kaçağına zemin hazırlaması
  4. Su borularının tesisatı gerçekleştirilirken eklem kısımlarının düzgün bir biçimde monte edilmemesi
  5. Yüksek basınca karşı su borularının dirençsiz olması…

Bu tür sebeplerden dolayı sizler de su kaçağı problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda su kaçağı tamiri yapılması gerekmektedir. Ne kadar hızlı biçimde hareket edilir ise sorunun çözümü de o kadar hızlı hale gelmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespiti konusunda en çok istenmeyen durum ise kırarak su kaçağının tespit edilmeye çalışılmasıdır. Böyle bir durumda ek bir masraf daha meydana gelecektir. Bunun yanı sıra tespit esnasında yapılan yanlışlıklar, ortalığın çok fazla kırılarak dökülmesine yol açacaktır.

Böyle bir durumun meydana gelmemesi adına Yenimahalle su tesisatçısı ile birlikte sorunların kırılıp dökülmeden tespit edilmesi gerekmektedir. Su kaçağı sorununun etraf kırılıp dökülmeden de tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Böylelikle de sorunsuz bir biçimde su kaçağının giderilmesi mümkün hale gelmektedir.

Su kaçağı sorunu yaşanması halinde belirli uygulamalar sayesinde sorun kırıp dökmeden tespit edilebilmektedir. Bunun için kullanılan cihazlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Akustik dinleme cihazı
  2. Basınç ölçer cihaz
  3. Termal kamera

Bu cihazlar işle birlikte tesisat sorunları, kırmaya ya da dökmeye gerek kalmadan kolay bir biçimde tespit edilebilmektedir. Böylelikle de hem maddi hem de manevi açıdan can sıkıcı kırıp dökme işlemlerine gerek duyulmamaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Giderilir?

Su kaçağı tamiri yapılması adına öncelikli olarak kaçağa sebep veren sorunun belirlenmesi gerekmektedir. Sebebi her ne olursa olsun öncelikli olarak su kaçağının meydana geldiği bölge tespit edilmektedir. Bölgenin tespit edilmesi ardından su kaçağına neden olan durum tespit edilmektedir.

Tüm tespit işlemlerinin sona ermesinin ardından soruna en uygun olan çözüm yöntemi uygulanmaktadır. Eğer sorun sadece eklem bölgelerinden kaynaklanıyor ise basit bir sıkıştırma işlemi bu sorunu çözebilmektedir. Ancak belirli durumlarda ise boruların değişmesi gerekmektedir.

Su kaçağının giderilmesi adına nasıl bir işlem yapılacaksa buna Yenimahalle su tesisatçısı karar vermelidir. Böylelikle de iyi bir işçiliğin çıkarılması ardından meydana gelen su kaçağı problemleri hızlı bir biçimde giderilmektedir. Aksi durumda ise su kaçakları çok daha sinir bozucu ve yıpratıcı durumlar meydana getirebilmektedir

Arıza ve sorunlara karşı bizimle iletişime geçiniz.

Fiyat Hakkında bilgi ve sorularınız için herzaman arayabilirsiniz.

Bucak Sk. No:11Balkiraz, Mamak/Ankara
+90 531 960 17 14
info@ankarakombitesisat.com