ANKARA KOMBİ ARIZA TAMİRİ KOMBİ SERVİSİ

Asyam Ankara Kombi Servisi olarak Ankara merkez ve çevre ilçelerinin, tüm kombi markalarına ait arızaların, tamir – onarım hizmetlerini yerine getiriyoruz. Kombi ısıtma sistemlerinin özellikle kış aylarında arıza vermesi içinden çıkılmaz bir sorun olup anında çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Isınma, sıcak su zaruri ihtiyaçtır. Arızalı cihazları zorlamanız daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Arıza durumunda Firmamızla iletişime geçerek kombi markası ve kombinin ne gibi problemi olduğunu tarif ederek, servis talebinde bulunup randevu oluşturabilirsiniz.

SERVİS BİLGİLERİ

Ankara Kombi Tamiri, Kombi Servisi

Genleşme tankı, hava akış şalteri, baca, ısı sensörleri, eşanjör, pompa, fan motoru, elektronik anakart, gibi birçok parçaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Bu kadar çok parçadan oluşan kombi kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde arızalar olabilir. Ayrıca elektrik ve su tesisatının düzgün olmaması da kombilerin arıza yapmasında başlıca etmenlerdir. Kombi arızalandığında arıza kodları ile size durumu bildirir. Bu arıza kodlarını sayfamızda size markalara göre yer verdik. Arıza kodları sayesinde kombi arıza sebebini anlayabilirsiniz.

Servis çağırmadan önce cihaz arıza kodu veriyorsa anlamını öğrenip resetleme işlemi sonrasında arızayı giderebilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza devam ederse kombi tamiri için servis yardımı alabilirsiniz. Ayrıca BLOG kısmımızda arızalara ilgili sorulara cevap vermeye çalıştık. Böylelikle kombinizin ne gibi arızası olduğu hakkında sizlere fikir vereceğini düşünüyoruz.

Kombi Hizmetlerimiz ;

 • Kombi Arıza Tamiri
 • Kombi Değişimi
 • Kombi Dönüşümü
 • Kombi Baca Montajı
 • Kombi Yer Değiştirme
 • Kombi Temizliği
 • Kombi Parça Değişimi
 • Kombi Ana Kart Tamiri ve Değişimi
 • Kombi Eşanjör Tamiri ve Değişimi

Ankara Asyam Kombi Tamiri ve Asyam Kombi Servisi olarak her marka kombinin arızalarının tamiri, bakımı ve temizliğini yapıyoruz. Bu kombi markalarının arıza kodlarını da görmek için aşağıda bulunan Kombi Arıza Kodları butonuna basarak ayrı bir sekmede bulabilirsiniz.

Ankara Kombi Arıza Tamiri Kombi Servisi

Asyam Kombi Arıza Tamiri Kombi Servisi  olarak her kombi markasının Ankara merkez ve ilçelerinde bakım hizmetlerini yerine getiriyoruz. Kombi cihazlarının ömrünü uzatmak tam randıman çalışmasını sağlamak tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.  Hem sizin bütçenize katkı sağlayacak, hem de periyodik bakım yaptırarak ileride oluşabilecek arızaların önüne geçmesini sağlarsınız. Firmamızdan bakım konusunda ayrıntılı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Kombi Arıza Tamiri Uygulama ve Özellikleri

Isınma sistemleri olarak kullandığımız kombi sistemleri; Elektrik, elektronik ve su tesisatı gibi birçok etmenden oluşan karmaşık sistemlerdir. Kombi arızalarının tamiri için her kombinin kendine özgü arıza kodları vardır genellikle yeni nesil kombilerde bu arıza kodları dijital olarak kombi ekranına düşer, öncelikle yapılması gereken bu arıza kodunun ne olduğunu öğrenmek ve anlamaktır. Web sayfamızda bu kodlar bulunmaktadır. Cihazın resetlemenize rağmen hala arıza devam ediyor ise mutlaka firmamızla iletime geçilmelidir. Cihaz arızasını gidermek için devamlı kurcalamak daha büyük arızalara sebep vereceğinin unutulmaması gereklidir. Eski tip kombilerde ise yine web sitemizle arıza nedenlerini soru cevap şeklinde anlatmaya çalıştık anlattıklarımızla bir çözüme ulaşılmaz ise yine firmamızla iletişime geçilerek randevu oluşturmalısınız.

Kombiniz Arızalandığı Zaman Yapmanız Gerekenler

 • Gaz Kokusu Alınca Ne Yapmalısınız?

  Gaz kokusu alıyorsanız ve kaynağı hemen bulamıyorsanız, zaman kaybetmeden 187 numaralı telefondan doğalgaz acil durum hattını aramalısınız. Tüketiciler bu konuyla ilgili profesyonellerden destek almalı ve fikirlerine önem vermelidir.

  Gaz kokusu almasanız bile, kombiniz bozulduğunda asla kendiniz tamir etmeye çalışmamalısınız. Yetkisiz ve tecrübesiz kimselerce doğalgaz cihazlarında çalışmak sadece garantinizi geçersiz kılmakla kalmaz, aynı zamanda çok ciddi sonuçları olabilir. Bunun için cihazınızın bozulması halinde, üretici firma tarafından  yetkilendirilmiş uzman servisler ile  iletişime geçin.

 • Kombi Arızası Nasıl Anlaşılır?

  Kombi arızasını tespip etmek için bir dizi yapılacak şey vardır, kontrol edilmesi gereken en yaygın sorunlar şunlardır:

  • Beklenenden daha fazla mı doğalgaz kullanıyorsunuz? Bu genellikle bir gaz kaçağı veya verimsiz bir kombinin belirtisidir.
  • Pilot açık mavi mi? Eğer alev, turuncu veya sarı renkte ise bir sorun olduğu anlaşılabilir.
  • Basınç sabit mi? Kombinizle ilgili sorun yaşadığınızda, genellikle basınç çok fazla yükselmiş olabilir.
  • Kombinizden, vurma benzeri sesler geliyor mu?
 • Gaz Kaynağınızı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

  Gaz kaynağınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, kontrol etmenin en kolay yolu, ocak gibi diğer gaz bağlantısı olan cihazların çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. 

  Kombiniz bozulursa gaz musluğunuzu kontrol edebilirsiniz. Eğer açıksa ve yine de gaz gelmiyorsa, bu bir gaz tedarik sorunu olabilir. Bölgenizde bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için gaz tedarikçinize başvurun.

 • Güç kaynağınızla ilgili bir sorununuz mu var?

  Elektrikle ilgili bir sorun varsa, kombiniz ateşlenmeyecektir, bu yüzden kombinizin elektriğe bağlı olup olmadığını kontrol edin. Çoğu yeni model kombide dijital veya LCD ekran bulunmaktadır, kombiniz açık görünüyor mu? Elektrik kesintisi varsa, kombiniz sıfırlanmış olabilir. Saat ve diğer ayarların doğru olup olmadığını kontrol edin.

  Kombiniz bir güç sorunu nedeniyle bozulduysa, reset düğmesine basıp on dakika bekletip, ardından tekrar açmayı deneyin. Kombiniz hala çalışmıyor mu?

 • Su kaynağınızı kontrol edin

  Su kaynağınız açık mı? Kombiniz çalışmıyorsa ve suyunuz kapalıysa , kazan sisteminizdeki basıncı kaybedersiniz . Musluklarınızı kontrol edin, evinizin geri kalanında su var mı? Değilse su sağlayıcınıza başvurun.

 • Termostatı kontrol edin

  Kombiniz çalışmıyor ama arızayı hala bulamıyor musunuz? Bir seçenek de varsa termostatınızı kontrol etmek ve açık konumda olup olmadığına bakmak olacaktır. Zaman kontrolü sunan bir sistemse, saatin doğru ayarlandığından emin olun. Kontrol edilecek başka bir şey, termostatın oda sıcaklığının üzerine ayarlanmış olup olmadığıdır.

 • Kombi arıza kodları / Kombi arıza işaretleri

  Kontrol edilmesi gereken bir diğer şey ise ekranlı olan kombilerder kombi arıza kodları, ekransız olan kombilerde ise kombi arıza işaretleridir. Günümüzde bir çok kombide bulunan ekranlar arıza durumunda bazı kodları göstermektedirler. Ekrana gelen arıza kodu veya işaretini internet sitemizden kontrol edebilir ve kombi arızası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca firmamızın çağrı merkezini arayarak kombi arıza kodu hakkında bilgi edinebilir ve çözümü hakkında destek alabilirsiniz. 

SERVİS BİLGİLERİ

Kombi Bakımı 94%
Petek ve Radyatör Temizliği 88%
Zaman Yönetimi 97%

NORMAL SAATLER

Hafta içi09:00 – 20:00
Cumartesi09:00 – 18:00
Pazar09:00 – 18:00

+90 551 429 27 17

LOKASYON

Hürel Mah. 12.Sk. No: 32/11

Saimekadın Mamak / ANKARA

ANKARA KOMBİ ARIZA TAMİRİ KOMBİ SERVİSİ
Kombi Basınç Saati

DİĞER SERVİS HİZMETLERİMİZ

Asyam Ankara Kombi Servisi olarak verdiğimiz hizmetlerin montajı, kurulumu, onarımı, parça değişimi ve bakım hizmetlerini yerine getirmekteyiz.

Doğalgaz Kaçak Tespiti ve Tamiri

Firmamız; binalarda, apartmanlarda, işyerlerinde, mağazalarda, ofislerde, depolarda, rezidanslarda, hastanelerde, okullarda, sosyal tesislerde; daha önce doğalgaz tesisatı döşenmiş veya yeni yapılmış doğalgaz hatlarında yanlış montaj, zamanla aşınma veya diğer nedenlerle oluşabilen kaçakların tespitini yaparak, tamiratının olması durumunda onarımını, tamir olamaması durumunda ise kaçak sebebi olan boru veya ek parçanın değişimini yapmaktayız. Kaçak durumunda hiç vakit kaybetmeden can ve mal güvenliğiniz için firmamızla iletişime geçmeli, yetkililere de haber verilmelidir.

Kombi Petek Kalorifer Temizliği

Ankara ve ilçelerinde profesyonel makine ve ekipmanlarla zamanla tesisat içinde dolaşan suyun kirli olması ve tortu bırakması nedeniyle kombi ve peteklerin ısınma kapasiteleri düşmekte ve kullanıcı ısınabilmek için kombi ısısını yükselteceğinden, siz müşterilerimizin bütçelerine külfet yüklemektedir. Esas olan kullandığınız cihazın rantabil olarak, hesaplı çalışmasını sağlamaktır. Bundan dolayı belli periyotlarda kombinizin, petek ve kaloriferlerinizin ve filtrelerinizin temizliği şarttır. Ayrıca bu işlem yapılmazsa unutmayınız ki cihazınıza daha büyük zararlar verebilmektedir.

Ankara Doğalgaz Tesisatı

Firmamız Ankara ve ilçelerinde bina içi doğalgaz tesisat montajını yapmaktadır. Evinizin, iş yerinizin, ofisinizin yani kombinizin takılacağı yerin ana doğalgaz hattından kombinizin takılacağı hane içine, kombiniz ve ocağınıza kadar olan doğalgaz hattının boru ve ek parçalarla, vanalarla hem doğalgaz tesisatına hem de su tesisatına bağlama işlemini yapmaktadır. Öncelikle kaba çizimi (röleve) hazırlanır, projesi çizilerek hazır hale getirilir, Başkent Doğalgaza gerekli başvurulur yapılır ve onay sürecinden sonra çıkan projeye uygun olarak tesisatınız anahtar teslim uygulanır.  

Ankara Kombi Montajı

Firmamız; Ankara ve ilçelerinde Kombi montajını yapmaktadır. Yeni aldığınız kombilerin montajı, değiştirdiğiniz kombinin montajı ve yer değiştirmesini istediğiniz kombilerin montajını gerektiğinde proje tadilatı da yapılarak gerçekleştirmektedir. Kombi montajı dikkat edilmesi gereken önemli bir işlemdir. Çünkü kombi su tesisatı ve elektrik tesisatının bir arada bulunduğu elektronik ana kartı, sirkülasyon pompası, genleşme tankı, gaz vanası, su vanasının bulunduğu bir ısıtma sistemidir. Yanlış montaj sonucu kombiye, tesisata zarar vermek mümkündür. Bundan dolayı kombi montajlarını bu işin ustalarına, firmalara bırakılmalıdır.

Doğalgaz Ocak Montajı ve Ocak Doğalgaza Dönüştürme

Doğalgaz ocakları ile tüp ile çalışan ocakların doğalgaza dönüşümü ile birlikte montajları, firmamız tarafından yapılmaktadır. Ocağın konulacak yerden gaz hattına bağlanması Başkent Doğalgaz tarafından bazı şartlar dahilinde kabul edilmekte ve gaz aboneliği sırasında bu kontroller kontrol edilmektedir. Ocak ile daire işçindeki gaz borusuna bağlanacak gaz hortumu TSE onaylı ve Çelik Gaz Hortumu olmak zorundadır. Kullanılacak gaz vanası yine TSE standartlarında olması gerekmektedir. Gaz kaçağı bakımından bu bağlantıların yetkili firma tarafından yapılması önemlidir.

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTE

Tüm müşterilere gerekli bakım, kurulum ve onarım hizmetlerini sağlıyoruz!

[contact-form-7 id="131" title="Contact Page Form"]

MERKEZ ADRES

Hürel Mah. 12.Sk. No: 32/11

Saimekadın Mamak / ANKARA

ACİL DURUM İLETİŞİM

+90 551 429 27 17

ÇALIŞMA SAATLERİ

9:00am – 8:00pm

MERKEZ ADRES

Hürel Mah. 12.Sk. No: 32/11

Saimekadın Mamak / ANKARA

ACİL DURUM İLETİŞİM

+90 551 429 27 17

ÇALIŞMA SAATLERİ

9:00am – 8:00pm