Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Kombi Arıza Tamiri Ankara

Açıklama

Kombi Arıza Tamiri Ankara

Kombi Arıza Tamiri Ankara; Isıtma Sistemleri arasında en çok kullanılan KOMBİ ISINMA SİSTEMLERİDİR.  Özellikle soğuk ve kış aylarında yoğun kullanımlarından dolayı arıza yapabilmektedir. Her kombi markasının arıza kodları vardır. Bu arıza kodları sayesinde arızanın sebebini bulabilmekteyiz.

Bazen arıza kodu vermeden de kombilerde sıkıntı yaşanmaktadır. Kombinin gürültülü çalışması, kombinin aşırı gaz tüketimi v.b. gibi birçok nedenlerde kombinizin arızalanmaya başladığını yakın bir zamanda tamamen çalışamaz duruma geleceğinin habercisidir.

Kombi arızaları kombiden değil de kombiye bağlı olan petek, radyatör, vana, filtre, baca, boru gibi malzemelerde veya elektrik su tesisatından kaynaklanan hatalardan dolayı da olabilmektedir.

Kombi Çalışmıyor ise Yapılması Gerekenler

Kombiler su, gaz ve elektrik sistemlerinin birlikte çalıştıkları karmaşık aletlerdir. Cihaz çalışmıyor durumundaysa  teknik servis çağırmadan önce su basıncı, elektrik ve gaz vanası kontrolleri yapılmalı, arıza olasılığı gözlenmelidir. Yapılacakları öncelik aşama sırasına göre şu şekilde sıralıya biliriz.

-Ortamda Gaz kokusu alıyorsanız ve kaynağı hemen bulamıyorsanız, zaman kaybetmeden 187 numaralı telefondan doğalgaz acil durum hattını aramalısınız. Tüketiciler bu konuyla ilgili profesyonellerden destek almalı ve fikirlerine önem vermelidir.

– Sıcak Su Çalışıyor Kalorifer Çalışmıyor: Bu durum fark edildiğinde ilk olarak kombinin bağlı olduğu sigortadan elektrik kontrolünün yapılması gerekiyor.

-Doğal gaz vanasının açık olup olmadığı da denetlenmelidir. Kombi üzerinde yer alan kış konumu ve sıcak su konumu ikisi birlikte aktif durumda olmalıdır. (Gözden kaçan ufacık ihmaller yüzünden kullanıcı kombisinin çalışmadığını düşünür.)

-Radyatörlerin açık olup olmadığı da denetlenmelidir. Radyatörlerin en az 3 tanesi açık durumda olmalıdır ki, kombi verimli bir şekilde çalışıyor olsun.

-Her şeyin çalıştığından emin olduktan sonra kombiyi resetlemeyi denemelisiniz. Cihaz resetleme tuşu “R” harfi ile ya da üzerinde şimşek resmi olan bir butonla gösterilmiş olabilir. Üç defa resetlemeyi denedikten sonra halen kaloriferler çalışmıyorsa, bu sorunun bambaşka bir durumdan kaynaklandığını gösterir.

-Kombi Sıcak Su Vermiyor durumunda yukarıda anlatılan işlemlerin hepsi denenmelidir. Tesisat borularının da açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.  Kombinin altından bulunan vanalar:

  • Kalorifer gidiş hattı
  • Kullanım suyu çıkış borusu
  • Doğalgaz borusu
  • Kullanım suyu giriş hattı
  • Kalorifer dönüş hattı

Bu borulardan sol taraftaki 4. ve 5. ‘nin üzerindeki vanalar açık olmalıdır. Resetleme işlemi yine denenmelidir. Kombi halen çalışmıyorsa sorun mutlaka kullanıcının çözemeyeceği kadar detaylı ve hassastır. Firmamızı aradığınızda dijital kombilerde arıza kodu, eski kombilerde ise arıza işareti bulunmaktadır. Bunları bize bildirmelidir. Firmamız 7 Gün 24 saat esasına göre çalışmakta olup, acil bir durum söz konusu ise Asyam Kombi Arıza Tamiri Ankara Kombi Servisi olarak bir kaç saat içinde adresinize intikal edilecektir. Kullanıcının cihazın içine müdahale etmesi doğru olmayıp, cihaza daha büyük zararlar verebileceğiniz gibi, kendinizi ve çevrenizdekileri tehlikeye atmış olursunuz.

Kombi Arızasında Değişen Yedek Parçalara Garanti İşlemi

Kombi arızaların da değişmesi gereken arızalı parçalar değiştirilir. Yeni montajı yapılan kombi yedek parçaları servisimiz tarafından 1 yıl parça garantisiyle müşterilerimize sunulmaktadır. kombi yedek parçanın parça garantisinin anlamı şudur. Eğer kombiniz arızaya geçer. Sizler de servisimizi arayarak kombi arıza tamiri işlemi talep ederseniz.

Teknik servis olarak teknisyen arkadaşlarımız gelerek arızayı tespit ederler. Arıza için kullanılan malzeme TSE veya İSO kaliteli belgeli ürünler olduğu için arızanın yapıldığı tarihten itibaren 1(Bir) yıl garanti kapsamında olacaktır. Kullanıcı hatası dışında 1 yıl içinde cihaz yine içindeki aynı üründen dolayı arıza vermesi halinde ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Bazı parçaları değiştirmek bütçe açısından büyük külfet oluşturmaktadır. Parçaların tamir imkanı varsa firmamız bu parçaların tamiratını da yaparak oluşabilecek maddi külfetten sizleri kurtaracaktır. Kombinizin ana kartı arızalanmış ise bu kartın düzelme imkanı var ise kart üzerinde ki arıza bulup düzeltilir. Sıfır Kombi Ana Kart almanıza gerek yoktur. Firmamız Kombi Ana Kart Tamiri de yapmaktadır.

Kombi Arızası tamiri Gerçekleştiren Ekip Arkadaşlarımız

Kombinizde bir arıza meydana geldiğinde bir uzmanın gelip düzetmesini istersiniz. İşte Ekip Arkadaşlarımız bu konuda sertifikalı uzmanlaşmış arkadaşlarımızdır. Ekip arkadaşlarımız en az 15 yıllık tecrübeleriyle sizlere hizmet sunmaktalar. En az on beş yıllık tecrübeli ekiplerimizle kombi arıza tamiri işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Kombi Arızalarını Önleme Yolları

En önemlisi kombi bakımı işlemi gerçekleştirmektir. Kombinizin bakımının yapılması arızaları önler. Bakımı yapılan kombiler daha yoğun çalışmaya uygun duruma gelir. Kombi parçalarında arızalanma durumu azalır. Sadece kombinin bakımının yapılması yeterli olmayacaktır.

Petek temizliği işlemi ile halk arasında petek denen kombi radyatörlerinin temizlenmesi de arızaların önlenmesi için önemlidir. Petek temizliği işlemi yapılmadığında kombiler daha yoğun çalışmaya başlar. Petekler içerisinde yer alan tortu ve kirler petekleri tıkatır. Akışın hızlandırılması için kombiler daha yoğun çalışmaya uğraşır. Bu sebeple kombiler arızaya geçebilir. Bakımı her yıl tekrarlamak gerekir. Petek temizliği işlemini ise her iki yıl da bir yaptırmanız gerekir. Bahsettiğim işler yapıldığında arızaların önlenmesi konusunda iyi bir adım atılmış olur.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kombi Arıza Tamiri Ankara” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlık

Go to Top